top of page
  • Ivo

Nurgakivi asetamise traditsioon

Nurgakivi asetamine on tseremoonia või rituaalne tegevus, kus hoone ehitamisel pannakse paika esimene kivi, millest hoone edasine ehitamine algab. See traditsioon on levinud paljudes kultuurides ja on sageli seotud pidulike sündmustega.


Nurgakivi asetamisel võib olla mitu eesmärki:

  1. Sümboolne tähendus: Nurgakivi asetamine tähistab hoone ehitamise ametlikku algust ning on oluline sündmus nii ehitajatele kui ka tulevastele kasutajatele. See sümboliseerib hoone aluse panemist ja edasise ehitamise alustamist.

  2. Õnnistus ja hea õnne soovimine: Mõnikord kaasneb nurgakivi asetamisega tseremoonia, kus preestrid või vaimulikud õnnistavad hoone ehitamist ja soovivad sellele head õnne ning turvalist valmimist.

  3. Ajalooline tähtsus: Nurgakivi võib sisaldada ajaloolisi dokumente, mille eesmärk on jätta tulevastele põlvedele teave hoone ehitamise kohta ning selle asetamise ajaloo ja konteksti kohta ning tavaliselt need talletatakse roostevaba terasest nurgakivi kapslisse.

  4. Pidulikkus: Nurgakivi asetamise tseremoonia on sageli pidulik sündmus, mis kaasab ehitajaid, arendajaid, kohalikke ametnikke ja muid olulisi osapooli. See võib hõlmata kõnesid, muusikat, esinemisi ja muud pidulikku meeleolu loovat tegevust.

Nurgakivi asetamine võib olla oluline sündmus nii uute eluasemete, äriruumide, avalike- ja ühiskondlike, kultuuri- kui ka religioossete rajatiste ehitamisel ning see kajastab sageli ühiskonna sidusust ja ühtekuuluvustunnet.

3 views0 comments

Recent Posts

See All

Nurgakivi kapsli sisu

Nurgakivisse pannakse tavaliselt mitmesuguseid esemeid või materjale, mis omavad sümboolset või praktilist tähendust ning mida soovitakse tulevastele põlvedele säilitada või edasi anda. Need esemed võ

Comments


bottom of page